środa, 13 czerwca 2012

Kruche ciasteczka maślane z powidłami

   Pieczenie to moja pasja, zazwyczaj piekę sama, ale od czasu do czasu fajnie jest zrobić coś z inną osobą ;) Zabawa przy robieniu ich z J. no i oczywiście ich wspaniały smak... cóż, czego więcej chcieć :)  No, może mleka do ciastek ;)
  


Kruche ciasteczka maślane z powidłami
Składniki:
• 200 g masła
• 100 g cukru
• 300 - 350 g mąki pszennej
• 2 żółtka
• powidła śliwkowe

   Masło roztapiamy w rondelku. Wlewamy je do miski. Mieszamy z nim żółtka oraz cukier i stopniowo dodajemy mąkę (możemy potrzebować trochę więcej mąki). Ugniatamy, aż powstanie miękkie ciasto. Zawijamy ciasto w folię do żywności, kładziemy na talerzyku. Wkładamy do lodówki na 20 min. Ciasto rozwałkowujemy na grubość ok. 1 cm., np. szklanką możemy wyciąć kółeczka. W środku każdego kółka robimy wgłębienie palcem, a do środka wkładamy powidła (ilość zależy od wielkości naszych ciastek). Układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy w 190°C przez ok. 10 min.     

A tu J podbierająca ciastko :)
                                                   Zosia ;)

                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie Nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z Nami swoją opinią na temat bloga i jego zawartości. Równocześnie chciałybyśmy wiedzieć z kim rozmawiamy, dlatego prosimy anonimowych czytelników o podpis ;)