sobota, 9 czerwca 2012

Truskawki w czekoladzie

   Kolejny post z serii: chwila przyjemności... i to jaka ! Dość popularne, ale baaardzo proste truskawki w czekoladzie, które często widuje się w filmach romantycznych, dziś zawitały na moim stole. Są naprawdę godne polecenia :)Truskawki w czekoladzie
Składniki:
• tabliczka czekolady (mlecznej, białej, deserowej itd.) 
• 10 truskawek

   Truskawki pozbawiamy szypułek.Odkładamy.Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, tzn. potrzebujemy dwóch garnków, jednego dużego, a drugiego mniejszego (aby zmieścił się w większym). Do większego nalewamy wodę (woda ma sięgać do połowy mniejszego) i podgrzewamy, aż zacznie wrzeć, wtedy wkruszamy czekoladę do mniejszego garnuszka i wkładamy go do wrzątku. Czekamy dopóki czekolada się rozpuści. Wyjmujemy i chwilkę studzimy mieszając. Przekładamy do miseczki i szybko obtaczamy truskawki. Układamy je na desce i wkładamy do lodówki do czasu, aż czekolada stwardnieje.                                                                                                                Zosia ;)

4 komentarze:

Będzie Nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z Nami swoją opinią na temat bloga i jego zawartości. Równocześnie chciałybyśmy wiedzieć z kim rozmawiamy, dlatego prosimy anonimowych czytelników o podpis ;)